Faktura VAT Excel – szablon faktury w excelu

Faktura VAT Excel

Faktura VAT Excel – to wpis dla odwiedzających stronę excel-akademia.pl prowadzących małą działalność gospodarczą. Specjalnie dla Was przygotowałem szablon faktury VAT w Excelu.

Szablon jest wzbogacony o kilka prostych funkcjonalności, którą są kluczowe z punktu widzenia fakturowania w firmie. Poprzez jedno kliknięcie możliwe jest wydrukowanie faktury lub opublikowanie jej w formacie pdf. Plik zapisywany jest w folderze moje dokumenty pod automatycznie nadawaną nazwą ”Faktura nr … Oryginał” lub  ”Faktura nr … Kopia”.

Po zakończeniu pracy z dokumentem można jednym kliknięciem zresetować jej formularz.

Zachęcam do pobrania i przetestowania pliku i podzielenia się opiniami.

Ważne jest, że w celu wyskorzystania z funkcjonalności formularza trzeba włączyć w Excelu obsługę makr, w których zarejestowane były dodatkowe funkcje.

Wspomniany plik znajdziecie pod tym linkiem.

 

Share and Enjoy

 • Facebook
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS

11 thoughts on “Faktura VAT Excel – szablon faktury w excelu

 1. Super arkusz, warto tylko poprawić błędne wyświetlanie w polu nazwa towaru/usługi mianowicie ucina początek

 2. Tomek, dziękuję za sugestie.
  Postaram się do końca tygodnia przygotować poprawkę.

  Edward, hasło do pliku to QAZwsx4018
  Pozdrawiam
  Sylwester

 3. witam .. dzięki za hasło, rzeczywiście obcina nazwę usługi; szkoda że numer rachunku nie może być 2 cyfry + przerwa 6×4 cyfry (z przerwami) bardziej wtedy czytelny; czy byłaby szansa na przygotowanie szablonu korekty faktury.. pozdrawiam

 4. .. witam jeszcze raz ja, trochę przerobiłem sobie wzór tej faktury, niestety np. jest stawka 5% Vat-u – w wystaw fakturę się udało ale gdzie cennik i stawki Vat tam nie mam pojęcia jak dodać 5%, tak samo obecnie termin wystawienia faktury jest nie siedem ale do 15 dni od zakończenia miesiąca a przy pracach budowlanych do 30 dni od odbioru… może udostępnisz mi Sylwester rąbka tajemnicy jak to się dodaje abym sam mógł zrobić.. pozdrawiam

 5. Witam. Bardzo fajny arkusz. Troszkę się pobawiłem i przerobiłem na fakturę eksportową ze specyfikacją. Dodałem funkcję automatycznej numeracji pola L.p. -Pozycja niewypełniona pozostaje pusta. I troszkę innych zmian kosmetycznych. Niestety nie wiem jak ustawić by automatycznie powtórzyło nazwę towaru z tabeli faktury w tabeli specyfikacji. Mogę podesłać wersję na @.
  Pozdrawiam.
  Marcin
  zibimg@gmail.com

 6. Tomek,

  Błąd poprawiony – wrzucam aktualizację – jak nowy plik będzie zamieszczony wrzucę notkę.

  Pozdrawiam
  Sylwester

 7. Edward,

  Z grupowaniem cyfr niestety mam problem, excel konwertuje tak długie liczby na zapis naukowy co rodzi pewne komplikacje. Nie znalazłem rozwiązania – więc obszedłem problem przechowując numer konta jako tekst – ale to uniemożliwia grupowanie. Ewentualnie można to rozwiązać rozbijając nr konta na osobne komórki – czy to by było dla Ciebie ok?

  Jeśli chodzi o korektę – dorzuciłem do nowej wersji opcję korekta – czy o to chodziło?

  Pozdrawiam
  Sylwester

 8. Edward,

  Stawki Vat do arkusza z FV pobierane są z arkusza Cennik z kolumny G. Żeby dodać nową opcję do listy wyboru należy zaznaczyć zakres g2:g1000 i kliknąć kartę Dane. W Narzędziach Danych trzeba kliknąć na Poprawność Danych. W oknie dialogowym trzeba zaktualizować Kryteria Poprawności i w Źródło dopisać 5%.

  Natomiast termin wystawienia FV to Data sprzedaży (pobierana z A11 do G10) + liczba z G11 modyfikowana „pokrętłem” (tymi strzałkami w G10 i G11). Żeby zmienić zakres wartości modyfikowanych pokrętłem kliknij w nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Formatuj Formant i w zakładce Formant zmodyfikuj maksymalną wartość.

  P.S. Wrzucę dziś poprawkę.

 9. Pingback: Faktura VAT w Excelu - nowa wersja - Excel-Akademia.pl

Dodaj komentarz